Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

błąd n146 regulator przepływu-tak wyskakuje w kompie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • błąd n146 regulator przepływu-tak wyskakuje w kompie

    Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    błąd n146 regulator przepływu-tak wyskakuje w kompie

    witam mam problem ponieważ od około 2 lat czasem zaświecą mi się kontrolki jedna to spirala(żółta mruga) i żółta silnika (tylko świeci nie mruga) podłączyłem dziś pod kompa i wyskoczyło mi że to błąd n146-regulator przepływu(tak wyświetliło się w kompie)

    autko nie ma żadnej dolegliwości z tego powodu,kontrolki jeżeli już się zaświecą to tylko podczas odpalania ale uwaga(jak np odpalę zgaszę i od razu włączam zapłon lub jak podczas jazdy przez mój błąd zgaśnie silnik w sytuacji np korka itp)

    dodam że jak kontrolki te wyżej napisane świecą to wyłączam silnik,wychodzę z auta zamykam go po 30 sekundach wchodzę odpalam i kontrolki po odpaleniu nie świecą

    samochód pali cały czas tyle samo czyli w normie jak na tdi

    o co może chodzić ? miał już ktoś z was z tym do czynienia ?

    Komentarz


    • #3
      buldoggg, Pierwsza kontrolka(spirala)powinna się zapalić po włączeniu zapłonu przy dzisiejszych temperaturach.Po nagrzaniu się świec żarowych powinna zgasnąć.Jeżeli ci miga to z tego co wiem ma ona coś wspólnego z automatem stopu,że jak szwankuje automat to ona się zapala.Druga kontrolka informuje o nieprawidłowości osprzętu silnika.Masz błąd dlatego ci się zaśLinkłączając i załączając silnik kasujesz błąd ale ci on się znowu pojawia ponieważ usterka jest nadal.
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        aniol te dwie kontrolki czasem nie gasną pisałem w pierwszym poście że jeżeli nie gasną to świeca zawsze razem(z tym że spirala mruga a ta druga świeci ciągłym światłem) mam przepalona z tyłu na szybie lampkę stopu (świeci ale w paru miejscach jest wypalona) nie ma żadnego objawu przez to że świecą czy normalnie się wyłączają(wiem że w kontrolka od świec się zapala i podgrzewa ale u mnie czasem mruga tak jak pisałem wcześniej

        [ Dodano: Czw 13 Lut, 14 18:26 ]
        gość podłączył pod komputer i wyskoczył błąd n146 i tylko tyle,nic więcej

        Komentarz


        • #5
          N146 - to nastawnik dawki paliwa. Znajduje się w pompie wtryskowej.
          Jakie dokaldnie pojawia się błąd ?
          Przemek
          DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
          A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
          80 B3 Limo 1.6 TD SB

          Komentarz


          • #6
            gość jak podłączył komputer to powiedział mi że błąd n146 i pisało mu regulator przepływu nic wiecej mi nie powiedział,robiłem czujniki parkowania i podłączył tak OOoo komputer bez dodatkowych kosztów (nic więcej nie wiem) a objawy to tylko kontrolki które rzadko się pojawiają i mimo to nie ma innych objawów ze spalaniem,odpalaniem itp :/

            [ Dodano: Pią 14 Lut, 14 14:49 ]
            i jak pomoże ktoś ?

            Komentarz


            • #7
              Wykonaj logi statyczne na max nagrzanym silniku - 000,001,004,007 i 013

              Dodatkowo wykonaj log 001 na zgaszonym silniku , ALE na WŁĄCZONYM ZAPLONIE....

              Pozdrawiam
              Przemek
              DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
              A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
              80 B3 Limo 1.6 TD SB

              Komentarz


              • #8
                oki....

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X